Sieć Leonardo Hotels rozszerza ofertę. W dniu 15 marca Warszawa stanie się kolejnym miastem uwzględnionym w ofercie sieci Leonardo. Czterogwiazdkowy obiekt pod nazwą JM Hotel Warsaw Center zajmuje piętra od 18 do 27 w wieżowcu JM Tower, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy. Hotel posiada 178 pokoi i specjalizuje się w organizacji wszelkiego rodzaju imprez, oferując sześć funkcyjnych pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. JM Hotel pozostaje jednym z najwyższych budynków w mieście, gwarantujących fantastyczne widoki panoramiczne z pięter od 18 do 27. Obiekt zostanie włączony do oferty sieci Leonardo Hotels i będzie odtąd działać pod nazwą Leonardo Royal Hotel Warsaw. Dzięki współpracy z Andreasem Neudahmem, międzynarodowym projektantem specjalizującym się w wystrojach obiektów hotelowych, hotel zostanie zmodernizowany zgodnie z wymogami Leonardo Royal Standard.

 

Warszawa jest jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stolica Polski zyskała miano młodej i zróżnicowanej metropolii, która jednocześnie posiada malownicze Stare Miasto i bogatą ofertę artystyczno-kulturalną oraz została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Daniel Roger, dyrektor zarządzający na obszar Europy, powiedział: „Warszawa stanowi ważną lokalizację na mapie Europy Wschodniej, zarówno jako ośrodek handlowy, jak i miejsce atrakcyjne pod względem kultury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w wyniku długotrwałych negocjacji z zarządem JM Hotels Sp. z o.o. oraz prezesem zarządu, panem Jerzym Mendelką, udało nam się pozyskać ten obiekt pod wynajem. Dzięki temu Warszawa została włączona do naszej oferty, a nasi goście będą mogli cieszyć się pobytem w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji".

 

Przedstawiciele GRUNDCONSULT Projektmanagement i Investment GmbH, spółki zależnej berlińskiej korporacji FFIRE AG, doradzili władzom Leonardo Hotels wynajem warszawskiego obiektu. Norbert Moraczewski, dyrektor generalny i dyrektor krajowy w Polsce, odpowiedzialny za realizację transakcji, komentuje ją w następujący sposób: „Warszawa to idealna lokalizacja dla pierwszego obiektu Leonardo Hotels w Polsce. Jesteśmy więc szczęśliwi, że udało nam się sfinalizować transakcję i przyczynić się do wejścia sieci na polski rynek. Jest to duży sukces dla wszystkich zainteresowanych stron, który dowodzi, że warszawski rynek hotelowy nadal charakteryzuje się wysokim popytem".

 

Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels Group, założonej w Izraelu przez Davida Fattala. Sieć Leonardo Hotels posiada ponad 120 hoteli w ponad 50 lokalizacjach na terenie Izraela i Europy. Grupa weszła na europejski rynek w 2006 r., pozyskując od tego czasu ponad 75 obiektów w ponad 40 miejscach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach, Polsce, Węgrzech i Włoszech. Mieszcząc w sobie łącznie ponad 13 tys. pokoi i ponad 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnych, hotele należące do Grupy tworzą niepowtarzalny klimat, odzwierciedlający cechy regionalne i posiadający wyjątkowy urok, zgodnie z zasadą „czuj się dobrze" (ang. feeling good), zapewniając gościom 100% satysfakcji. Działając w wyższej kategorii obiektów 3-4 gwiazdkowych, Leonardo Hotels obejmuje następujące marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Dominikańska przygoda

ŁUKASZ KUDELSKI


Ten wyspiarski kraj położony na Karaibach na wyspie Hispanioli (to używana w Polsce do XIX w. nazwa Haiti) kojarzy mi się przede wszystkim z wyśmienitym rumem, wyborną kawą, motocyklami, pięknymi plażami i kobietami, gorącą muzyką, a także górami, jeziorami, wodospadami, sawannami i pustynią. Gdy rzucimy okiem na mapę świata i dostrzeżemy sąsiadów Dominikany – Haiti, Kubę, Jamajkę i Portoryko – nie będziemy mieć wątpliwości. To musi być wyjątkowo egzotyczne i pełne ciekawych niespodzianek miejsce. 

Więcej…

Wietnam w pięciu smakach

DSC_0561.jpg

Stare Miasto w Hội An na północnym brzegu rzeki Thu Bồn

©POLKA TRAVEL/MAJKA SZURA

 


MAGDALENA BARTCZAK

 

Wietnamczycy tworzą jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych mieszkających w Polsce. Jeśli wierzyć aktualnym statystykom, ich populacja w naszym kraju sięga dziś ponad 50 tys. osób. Mimo tego wydaje się, że większość Polaków nadal niewiele wie o tym narodzie oraz jego fascynującej ojczyźnie, pełnej kontrastów i emanującej zauważalną na każdym kroku energią. 

Więcej…

Odkryj Wenezuelę!

 

MICHAŁ DOMAŃSKI

 

Wenezuela staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Szczególnie modna jest jej największa wyspa – Margarita, nazywana „Perłą Karaibów”. Łączy ona dzikość wenezuelskiej przyrody z rajskim krajobrazem tropikalnych plaż. To także doskonały punkt wypadowy do odkrywania wspaniałych atrakcji pięknego kraju Simóna Bolívara i kontrowersyjnego prezydenta Hugo Cháveza. Dla turystów z Europy przygoda z niepowtarzalną Wenezuelą bardzo często zaczyna się właśnie od Margarity.

Więcej…